Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Δόξα Εξαπλατάνου-Προφήτης Ηλίας 4-0(ΠΑΙΔΙΚΟ).

Άλλη μια σπουδαία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η ομάδα της Δόξας ,επικρατώντας με σκορ 4-0 απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Προφήτη Ηλία.

Οι ομάδες μπήκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο προσπαθώντας να δημιουργήσουν κάποιες ευκαιρίες για ένα γκολ.
Ποιο αποτελεσματική η Δόξα άνοιξε το σκορ στο πρώτο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου, δίνοντας..
..την δυνατότητα στα παιδιά να παίξουν πιο ελεύθερα και να διπλασιάσουν το σκορ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού ξεκίνησε και πάλι με την ομάδα της Δόξας να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων πετυχαίνοντας  αλλά δυο τέρματα ανεβάζοντας το σκορ στο 4-0.
Η ομάδα του Προφήτη προσπάθησε να πετύχει κάτι καλύτερο ,αλλά η πολύ σωστή αμυντική διάταξη της Δόξας δεν άφησε κανένα  περιθώριο για αμφισβήτηση.
Έτσι τελείωσε το παιχνίδι δίνοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα της Δόξας , και ταυτόχρονα να φιγουράρει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, αν και ακόμη είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα.