Πέμπτη 8 Μαρτίου 2012

Γαλατάδες-Δόξα Εξαπλατάνου 1-1.

Ένα  παιχνίδι  που δεν αντιπροσωπεύει το πραγματικό αποτέλεσμα του αγώνα. Αμέτρητες χαμένες ευκαιρίες από την  Δόξα που μπήκε στο γήπεδο  πολύ δυνατά και αποφασιστικά δημιουργώντας από τα πρώτα λεπτά  τις προϋποθέσεις για ένα γκολ.Ο παράγοντας τύχη όμως  δεν ήταν με το μέρος μας, αλλά και η αστοχία μας στην τελική φάσι  έφεραν αυτό το αποτέλεσμα. Και εκεί που το παιχνίδι έδειχνε ότι κάποια στιγμή θα έρθει και το γκολ, μίλησε ο νόμος του ποδοσφαίρου και το δεχθήκαμε στο
20΄από ένα σουτ του Γεωργιάδη έξω από την μεγάλη περιοχή αποκρούει  ο τερματοφύλακας και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
Οι παίχτες  μας  όμως πίεσαν ώσπου στο 40’ μετά από μια ασθενή απόκρουση αντιπάλου ,ο Δεμίρης λίγο έξω από την μικρή περιοχή με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1,σκορ με το οποίο τελείωσε και το πρώτο μέρος.
Στην επανάληψη τώρα οι δυο ομάδες μοιράστηκαν το ημίχρονο ,η ομάδα των  Γαλατάδων μπήκε πιο δυνατά δημιουργώντας ευκαιρίες αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα ,η  Δόξα πίεσε και αυτή με την σειρά της στο υπόλοιπο μέρος του παιχνιδιού με πιο κλασικές ευκαιρίες αλλά και αυτές δεν είχαν καμία θετική κατάληξη .Το σφύριγμα της λήξης του παιχνιδιού στέλνει τις ομάδες στα αποδυτήρια μοιράζοντας τους βαθμούς της ισοπαλίας.
Το φιλμ του αγώνα:
1’και 3’ σουτ από τον Μάτζιο  στέλνει την μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι
Στο 5’ σουτ από τον  Δεμίρη  κοντράρει η μπάλα σε σώμα αντιπάλου και καταλήγει άουτ,
16΄ο Λεμονάκης  σουτάρει λίγο έξω από την μικρή περιοχή και  καταλήγει έξω,
στο 25’ ο Spaho  δυνατό σουτ ελάχιστα άουτ,
31’σε ένα  σουτ του Ουζούνη  αποκρούει ο τερματοφύλακας,
35’ σουτ  και πάλι από τον Ουζούνη η μπάλα καταλήγει λίγο πόνο από το οριζόντιο δοκάρι,
στο 40’ γκολ από τον Δεμίρη σε ένα σουτ λίγο έξω από την μικρή περιοχή μετά από ασθενή απόκρουση  αντιπάλου,
44΄ τε τα τετ  του Λεμονάκη  αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας,
ο Ματζιος στο 69’ σε σουτ η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι,
πλασέ του Παρτσανάκη στο 77’ στέλνει την μπάλα  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι,
82’ κεφαλιά του Λεμονάκη η μπάλα  στο κάθετο  δοκάρι,
86’ πάλι από τον Λεμονάκη  σουτ από πολύ κοντά μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

.ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΣ (Δεμίρης): Ξυλουργίδης,Τσουλφαιϊδης Κ., Spaho,Γιαννούλτσης,Σασαρίδης  Μάτζιος, Ουζούνης, Μανελίδης,( Παρτσανάκης)Δεμίρης,(Καραμαριάς) Βασιλόπουλος, Λεμονάκης, (Δημητρίου)