Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

Δόξα Εξαπλατάνου-Νίκη Καλής 2-1.

Συνεχίζοντας την ανοδική της πορεία η ομάδα μας επικράτησε σε άλλον έναν αγώνα επί της σκληροτράχηλης όπως αποδείχθηκε "Νίκη¨Καλής με 2-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς και στο 5ο κιόλας λεπτό μετά από ένα κόρνερ από τα αριστερά ,ο Μάτζιος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
Από κείνη τη στιγμή και μετά η ομάδα ανέβασε
κατακόρυφα την απόδοσή της και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες μπροστά από την εστία της αντίπαλης ομάδος.

Στο 15΄μετά από πάσα του Μάτζιου στον Βασιλόπουλο μπροστά από την εστία του αντιπάλου σε ένα πλασέ αποκρούει ο τερματοφύλακας.
Στο 20΄μετά από σέντρα του Βασιλόπουλου ο Λεμονάκης χάνει την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα.
Στο 24΄μετά από κόρνερ ο Γιανούλτσης σε κενή εστία χάνει άλλη μια ευκαιρία.
Στο 32΄μετά από ατομική προσπάθεια ο Βασιλόπουλος με άψογο πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0.
Εκεί που το παιχνίδι φαινόταν ότι έχει ξεκαθαρίσει από το πρώτο ημίχρονο,στο 45΄ ο Παυλίδης με ατομική προσπάθεια κάνει το 2-1 για την ομάδα της Καλής.
Έτσι οι ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια μ΄αυτό το σκόρ .
Το 2ο ημίχρονο κύλισε με αρκετές ευκαιρίες για γκόλ και για τις δύο ομάδες. Η ομάδα της Καλής πίεσε για την ισοφάριση αλλά η ομάδα μας καλά στημένη μέσα στο γήπεδο αντιμετώπισε τις αντεπιθέσεις .
 Το σκόρ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο, αν οι παίχτες μας αξιοποιούσαν καλά όλες τις ευκαιρίες που τους δοθήκανε .
Μ΄αυτό το αποτέλεσμα τελείωσε άλλο ένα παιχνίδι που βρίσκει τη ΔΟΞΑ να παίρνει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς κατατάσσοντάς την άλλη μια θέση ψηλότερα στον πίνακα της βαθμολογίας.

ΣΥΝΘΕΣΗ
ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΣ (Δεμίρης): Ξυλουργίδης, Σασαρίδης, Spaho, Γιόντης, Γιαννούλτσης, Παρτσανάκης (Μανογλής), Ουζούνης, Δεμίρης ( Καραμαριάς), Μάτζιος, Βασιλόπουλος, Λεμονάκης(Γεωργιάδης).